كلاس هاي حضوري:

هدف نهایی از آموزش و پرورش، آموختن روش درست بهره گیری از اوقات فراغت است.

ارسطو

كلاسهاي حضوري شعبه سهروردي:

كلاسهاي حضوري و غير حضوري و بسته هاي آموزشي

آدرس شعبه اصلي كلاس هاي حضوري: تهران، سهروردي شمالي، بالاتر از مطهري، روبروي پمپ بنزين، پلاك 311، واحد 13، طبقه 4

www.artrahmati.ir

كلاس نيمه خصوصي يك روزه (در دوره كرونا برگزار نميشود):

وركشاپ آموزشي نيمه خصوصي در شعبه سهرودي با حضور حداكثر پنج نفر برگزار ميشود. تكنيك هاي خاصي در اين كلاس هاي حضوري آموزش داده خواهد شد.

در اين مرحله كلاس هاي حضوري تكنيك پاستل در هفت ساعت پيش بيني شده است. اين كلاس هاي حضوري در اولين جمعه اي كه كلاس به حدنصاب برسد، برگزار ميشود.

شخصا اين كلاس هاي حضوري را براي هنرجوياني كه تمايل دارند تكنيك پاستل را از ابتدا بصورت كامل بياموزند بعنوان بهترين و كامل ترين گزينه پيشنهاد ميكنم.

اين هنرجويان ميتوانند از دو جلسه رفع اشكال كلاس هاي حضوري (شش ساعت) كه از قبل هماهنگ كرده اند نيز بصورت رايگان استفاده كنند.

 هنرجوياني كه قبلا در كلاس هاي حضوري پاستل شركت كرده اند نيازي به اين كلاس ندارند. مگر كساني كه تمايل دارند در آينده اين تكنيك را آموزش دهند و با اين تكنيك ويژه و اختصاصي بيشتر آشنا شوند.

مراحل برگزاري اين كلاس به شرح زير ميباشد:

 1. مدلي كه قرار است در كلاس نيمه خصوصي اجرا شود، ارائه ميشود.
 2. اطلاع در دايركت جهت رزرو كلاس و ادامه مراحل در صورت عدم تكميل ظرفيت.
 3. واريز نيمي از شهريه كلاس به شماره كارت زير:

5047061036988406 به نام سعيد رحمتي

جهت ثبت نام و رزور كلاس و نيمي از شهريه در روز برگزاري كلاس

 • دريافت ليست وسايل مورد (در صورت تمايل و اطلاع قبلي، وسايل توسط آموزشگاه برايتان خريداري ميشود)
 • اعلام تاريخ برگزاري كلاس (در روز جمعه)
 • حضور حداكثر 5 نفر در كلاس از ساعت 10 صبح تا 17
 • اجراي مدل بصورت مستقل توسط استاد و اجراي همزمان همان مدل توسط تك تك هنرجويان تحت نظارت استاد در كلاس حضوري.

در طول كلاس، كليه مباحث بصورت كامل آموزش داده ميشود. هنرجويان با فراگيري كامل تكنيك و اجراي كامل تابلو كلاس را ترك ميكنند.

كلاسهاي حضوري طراحي (همه تكنيك ها) :

روش هاي مختلفي در طراحي وجود دارد. به طور قطع نميتوان يكي از اين روش ها را بعنوان بهترين و كامل ترين روش طراحي محسوب كرد. اگر كسي چنين ادعايي داشته باشد، يا با روش هاي مختلف طراحي آشنا نيست و يا مهارت خود را محدود به يك روش كرده است.

هر يك از روش هاي طراحي داراي مزايايي مخصوص به خود است. فراگيري هر روش، شما را با دنياي جديدي از قابليت هاي بي انتها آشنا ميكند.

همواره، تركيب مناسبي از روشهاي برتر طراحي براي آموزش را مد نظر داشتم. دليل تاخير چند ساله ام در شروع اين كلاس، اطمينان از فرآيند مهندسي شده آموزش بود. روشي كه هنرجويان بصورت موازي با بهترين روش هاي طراحي آشنا شده و در مرحله پيشرفته تر، روش يا روشهاي خاصي را پيش ببرند.

طراحي اسكيس، آكادميك، بارك، پروكو، مدل زنده و … تا رسيدن به انواع روش سايه پردازي و هاشور و ايجاد انواع بافت (مثل بافت چوب، شيشه، پوست و …) و روش هاي مختلف خلق تابلوهاي نمايشگاهي از مباحث اين كلاس است.

اين كلاس پاياني ندارد.هيچيك از هنرجويان آن بعد از تاريخ مشخصي نميتوانند ادعا كنند كه در همه روش ها به استادي رسيده اند. چرا كه خودم هم نميتوانم حتي در يك روش ادعاي استادي كنم. و همواره تلاشم در بروز رساني و يادگيري بوده و خواهد بود.

به منظور نتيجه بهتر و ايجاد انگيزش در هنرجويان براي كار بيشتر و موثرتر، آموزش ها بصورت فردي (يا در صورت هم سطح بودن محدود به چند هنرجو) و متناسب با سطح هنرجو انجام ميشود و گروهي نيست. گام به گام است و ارائه آموزش گام بعدي منوط به كسب حداقل نمره قبولي در گام قبلي است. لذا هر هنرجو متناسب با توان و سرعت و كيفيت تمرين هاي خود پيش ميرود. با اين حال تبديل كلاس به گروه هاي مختلف هم سطح، بهروري كلاس را به طور قابل توجهي بالا ميبرد. آموزش هر گام محدود به همان گروه است و امكان فيلمبرداري (كه باعث كاهش تمركز همه هنرجويان و خود شخص ميشود) وجود ندارد.

در مراحل مختلف و اجراي پروژه هاي پاياني هر دوره، ژوژمان هايي پيش بيني شده است. و نمايشگاه هاي اختصاصي از آثار برتر نمايشگاهي هنرجويان برگزار خواهد شد.

كلاس هاي حضوري تكنيك پاستل:

كلاس پاستل براي هنرجويان جديد، مشابه ترم هاي قبلي برگزار شده و از مدلهاي واحد براي آموزش استفاده ميشود. هنرجوياني كه مدلهاي واحد خود را به خوبي اجرا كرده و مهارت لازم را كسب نموده اند، ميتوانند از مدل هاي دلخواهي كه به تاييد برسد استفاده كنند. تاكيد ميشود كه هنرجويان در كنار تابلوهاي تجاري نسبت به خلق تابلوهاي نمايشگاهي اقدام نمايند. آموزش در كلاس بصورت فردي يا گروه هاي كوچك هم سطح انجام ميشود و هنرجويان ميتوانند از آموزشي كه به ديگران هم داده ميشود استفاده كنند.

كلاس هاي حضوري سياه قلم:

امكان ثبت نام هنرجويان جديد و قديمي در اين كلاس وجود دارد. آموزش بصورت فردي يا گروه هاي هم سطح انجام ميشود. هنرجويان ميتوانند از آموزشي كه به ديگران هم داده ميشود استفاده كنند. تاكيد بر خلق تابلوهاي نمايشگاهي در بازه زماني دو ماهه است كه انشالله اگر شرايط محيا بود، نمايشگاه هايي را در اوايل تابستان برگزار كنيم.

همانطور كه گفته شد، ثبت نام هنرجويان جديد و قديمي در كلاس هاي سهروردي امكان پذير است.

كلاس سياه قلم شعبه فرهنگسراي فردوس و مجتمع فرهنگي هنري نور:

كلاس هاي آموزشي چهره پردازي با مداد و سياه قلم (استاد رحمتي)

(حضوري و غيرحضوري همزمان)

با ارائه مدرك  سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران

كلاسهاي آموزشي چهره پردازي با مداد و سياه قلم زير نظر استاد سعيد رحمتي در سطوح زير برگزار ميشود:

 1. دوره مقدماتي (يك ترم (يك ماه) هشت جلسه):
 2. آشنايي با طراحي چهره (ده دهم تمام رخ)
 3. آشنايي با تكنيك سايه پردازي با پودرمداد، پودر ذغال و قلم مو
 4. سايه پردازي اجزاي صورت
 5. دوره متوسط (يك ترم (يك ماه) هشت جلسه):
 6. سايه پردازي چهره
 7. آشنايي با بافت اجزاي صورت
 8. آشنايي با بافت چهره
 9. اجراي بافت هايپررئال
 10. دوره پيشرفته 1 و 2 و 3 (هر دوره يك ترم هشت جلسه اي):
 11. آشنايي با نكات پيشرفته
 12. اجراي مدل نمايشگاهي
 13. تبديل عكس هاي قديمي به تابلوهاي هايپررئال
 14. اجراي مدل هاي سفارشي تجاري
 15. اجراي مدل هاي خاص مثل چهره هاي پير، چهره هاي خيس و مدل هاي پيچيده

كليه دوره هاي آموزشي هشت جلسه اي (يك ترم – يك ماهه) بوده و دو روز در هفته برگزار ميشود و شامل جلسه ارائه درس و رفع اشكال ميباشد. ارائه درس بصورت غير حضوري و با ايجاد دسترسي در پيج اختصاصي اينستاگرام روزها جمعه هر هفته توسط استاد رحمتي ارائه ميشود. فيلم آموزشي مربوطه ذخيره شده و هنرجويان ميتوانند بدون محدوديت و به دفعات از اين فيلمهاي آموزشي استفاده كنند.

ذخيره درسها در پيج اينستاگرام باعث ميشود كه هنرجويان در هر زماني بتوانند از اين آموزش ها استفاده كنند و غيبت آنها در جلسات باعث از دست رفتن درس نشود.

كلاسهاي رفع اشكال در روز و زمان مشخص شده توسط فرهنگسرا يا خانه فرهنگ مربوطه در تايم يك و نيم ساعت با حضور سركار خانم ندايي فر با حفظ شرايط ابلاغ شده توسط ستاد مركزي كرونا برگزارميشود. به موازات اين كلاس حضوري، امكانات رفع اشكال در دايركت اينستاگرام و گروه اختصاصي در فضاي مجازي بدون محدوديت زماني در نظر گرفته شده و هنرجويان مي توانند از هر دو فضاي حضوري و غير حضوري براي رفع اشكال استفاده كنند. گروه اختصاصي فضاي مجازي محدوديت زماني نداشته و هنرجويان ميتوانند در تمام طول هفته نسبت به ارسال تمرين هاي خود به روش آموزش داده شده اقدام نمايند. بديهي است كه پاسخ به سوالات و رفع اشكال در اولين فرصت توسط استاد رحمتي و مربيان محترم انجام خواهد شد.

حضور هنرجويان در كلاس رفع اشكال حضوري الزامي نيست و ميتوانند رفع اشكال خود را فقط در فضاي مجازي انجام دهند.

دسترسي هنرجويان به پيج ارائه درس و گروه رفع اشكال، به مدت سه ماه بعد از پايان دوره، همچنان حفظ شده و هنرجويان ميتوانند از امكانات اين دو فضا استفاده كنند.

شيوه آموزشي استاد رحمتي كاملا خاص و مهندسي شده است و بسياري از اساتيد در داخل و خارج كشور از آن استفاده كرده اند و حتي شيوه آموزشي خود را تغيير داده اند. همچنين تعداد بسيار زيادي از هنرجويان در داخل و خارج از كشور موفق به افتتاح آموزشگاه هنري خود بعد از اين دوره ها شده اند. لذا اگر قبلا با ساير اساتيد چنين دوره اي را گذرانده ايد، پيشنهاد ميشود كه براي آشنايي كامل با اين شيوه از دوره مقدماتي شروع كنيد. هر دوره يك ماه بوده و سرعت پيشرفت شما قابل توجه خواهد بود.

اين دوره آموزشي پيش نيازي نداشته و براي افراد بالاي 12 سال مناسب است. با اين حال اساتيد محترمي كه تمايل به آشنايي با به اين شيوه استاندارد هستند نيز ميتوانند مثل بسياري از اساتيد قبلي كه دوره را تاييد كرده اند، از اين كلاس ها استفاده كنند.

اساتيد محترمي كه تمايل به نشر نام خود را ندارند ميتوانند از دايركت يا واتس اپ استاد رحمتي بصورت مستقيم استفاده كنند. همچنين نشر تمرين ها در فضاي مجازي هميشه با تاييد خود هنرمند انجام ميشود.

ثبت نام در اين كلاس ها صرفا بصورت حضوري و از طريق قسمت آموزش فرهنگسراها و خانه فرهنگ هاي معرفي شده انجام ميشود. لطفا بعد از ثبت نام در يكي از اين مراكز، مشخصات خود شامل (نام و نام خانوادگي، شماره ملي؛ شماره تلفن همراه و نام فرهنگسرا يا خانه فرهنگي كه ثبت نام كرده ايد) را از طريق واتس اپ به شماره 09374549939 ارسال فرماييد. همچنين ميتوانيد مشخصات را از طريق پيج استاد رحمتي (art_rahmati) دايركت نماييد. پس از ارسال مشخصات و تاييد فرهنگسرا يا خانه فرهنگ مربوطه، دسترسي مربوطه براي شما فعال شده و راهنمايي هاي لازم از همان طريق انجام خواهد شد.

شماره واتس اپ استاد رحمتي (09374549939) و دايركت پيج ايستاگرام استاد (art_rahmati) آماده پاسخ گويي به سوالات احتمالي شما ميباشد.

كلاسهاي پيشرفته در شعبه سهروردي بوده و هنرجويان ميتوانند جهت ادامه كار به اين شعبه مراجعه نمايند.

وركشاپ هاي عمومي

وركشاپ هاي عمومي هم در شعبه سهروردي و هم در مجتمع فرهنگي هنري نور و فرهنگسراي فردوس و ديگر اماكن عمومي پيش بيني شده است. اين وركشاپ ها به دو شكل برگزار خواهد شد.

 1. وركشاپ هاي آموزشي: تكنيك هايي كه امكان آموزش آن در يك روز وجود دارد، در اين وركشاپ ارائه و آموزش داده خواهد شد. اين وركشاپ ممكن است بصورت آموزش عملي و با تئوري (ويدئو برژگتور) باشد. معمولا هزينه پاييني داشته و براي هنرجويان كلاسهاي سهروردي، با تخفيف ويژه همراه خواهد بود.
 2. وركشاپ هاي نمايشگاهي: اين وركشاپ ها بدون آموزش و بصورت نمايشگاه عملي و بصورت رايگان برگزار ميشود. همه هنرجويان ميتوانند با اطلاع قبلي و رزو ميز، در اين وركشاپ ها شركت كنند. نمونه اين نوع وركشاپ ها را در سالهاي قبل در فرهنگسراي فردوس داشته ايم.

كلاسهاي خصوصي:

كلاسهاي خصوصي بدليل محدوديت زماني با رزرو قبلي انجام ميشود. جلسات كلاسهاي خصوصي دو ساعته است و نرخ هر جلسه در نيمه اول سال 1400 يك ميليون تومان ميباشد. با توجه به خصوصي بودن كلاس، تكنيك آزاد است و آموزش متناسب با درخواست و سطح هنرجو انجام ميشود. اما بصورت ميانگين يك هنرجو در سطح متوسط ميتواند در پنج جلسه، اولين چهره تكنيك پاستل و در هفت جلسه اولين چهره تكنيك سياه قلم را در سايزهاي نمايشگاهي (50 در 70 يا بزرگتر) را به اتمام برساند.

متقاضيان كلاسهاي خصوصي ميتوانند كلاس را با پنجاه درصد نرخ اضافه بصورت دو نفره برگزار نمايند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

29,466 دیدگاه‌ برای “كلاس هاي حضوري:”